Nauka i biznes czyli synergia wiedzy i doświadczenia

art

Nowy rok, nowe możliwości – to powiedzenie dokładnie wpisuje się w powstałe plany współpracy Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki oraz firmy LUCA Logistic Solutions w ramach Centrum Badawczo-Rozwojowego Systemów Logistycznych.

Przedsiębiorstwo LUCA Logistic Solutions oferuje innowacyjne rozwiązania do profesjonalnej kompletacji zamówień i optymalnego przepływu materiałów. Niesamowite wynalazki, sprytne gadżety, ale przede wszystkim otwartość na zmiany i potrzeby rynku pozwoliły przedsiębiorstwu osiągnąć sukces światowy.

Dziś swoją wiedzą i doświadczaniem chcą podzielić się ze studentami i pracownikami Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki. Na roboczym spotkaniu 19 stycznia władze Wydziału i przedstawiciele przedsiębiorstwa stworzyli strategię kooperacji, która pozwoli uzyskać efekt synergii wiedzy i praktyki oraz zbudować przestrzeń do tworzenia kreatywnych rozwiązań. Pierwszym działaniem będzie stworzenie platformy internetowej do wirtualnej prezentacji systemów kompletacji, sortowania, towarowania i lokalizacji obiektów takich jak: Pick-by-Light, Pick-by-Voice, Pick-by-Point, Pick-by-Frame, Pick-by-Cart, Pick-by-Watch.

1m2m3m

Studenci będą mogli zobaczyć praktyczne zastosowanie wybranych systemów, a także tworzyć własne kombinacje rozwiązań. A to dopiero początek. Kolejne kroki to przygotowanie warsztatów dla studentów, zajęć ujętych w programach studiów, praktyk i staży, za które z ramienia Wydziału będzie odpowiadać dr inż. Marcin Łopuszyński. Następne etapy to prowadzenie wspólnych badań naukowych i przemysłowych, projekty badawcze i konferencje naukowo-techniczne. Bliskość przedsiębiorstwa (lokalizacja w budynku Łącznik) oraz cała masa pozytywnej energii i chęci działania gwarantują sukces.

Filmy reklamowe